Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Z technických důvodů je nyní možnost nákupu pozastavena

Váš dodavatel pneumatik a disků info@adacpneu.cz

Typ vozidla:
Období:
Šířka pneu:
Profil pneu:
Průměr pneu:
Výrobce:
Index nosnosti:
Index rychlosti:
Zesílená:
Dojezdová:
Vymazat filtr

Kategorie produktů

Proč si vybrat nákup právě u nás?

ikona
Doba doručení
od 1 do 7 dnů
ikona
Možnost osobního odběru
ikona
Ověřený prodejce s referencemi zákazníků
ikona
Komfortní konfigurátor disků
ikona
Velký výběr pneumatik

Cooper pneumatiky

Cooper

 

 

 

Cooper Tire & Rubber Company

Značka Cooper je známá po celém světě a řadí se mezi velmi významné výrobce pneumatik. Má za sebou již sto let své existence a její vývoj nadále strmě roste. Společnost se zaměřuje především na osobní auta a leká vozidla. V současnosti nabízí obutí pro vysoce výkonné vozy, auta střední třídy, malá vozidla, vysoce výkonná SUV, off roady a dodávky. Pneumatiky od společnosti Cooper Tire & Rubber co. LTD jsou dnes v České republice a po celé Evropě populární hlavně u řidičů vozů SUV 4×4.

 

Vznik a vývoj společnosti

Počátky značky Cooper sahají až do roku 1914, kdy John F. Schaefer spolu se svým švagrem Claudem E. Hartem založili v Akronu ve státě Ohio společnost zabývající se opravami pneumatik, především pak výrobou záplat pro pneumatiky. Vytušili, že nové odvětví automobilového průmyslu má velký potenciál a spatřili v něm prosperující budoucnost. O rok později proto koupili další továrnu zabývající se výrobou pneumatik.

Společnost Cooper se, díky vydařeným investicím a obchodům, výrazně proslavila během 2. světové války. Založila oddělení pro válečné produkty zabývající se výrobou nepromokavých tašek, plovacích vest, člunů, kamuflážních sítí a řady dalších vojenských předmětů. Armáda Spojených států je za tuto činnost dokonce ocenila. V roce 1946 si společnost změnila název na Cooper Tire & Rubber Company, který je jejím oficiálním názvem dodnes.

Ve druhé polovině dvacátého století začala firma expandovat na nové trhy. V San Antoniu postavila špičkové testovací centrum, které je neustále modernizováno. Patří mezi největší průmyslové podniky v USA.  Nezaměřuje se pouze na výrobu pneumatik, ale vlastní řadu dceřiných společností, které podnikají v gumárenském průmyslu (vyrábí např. plastová obložení a těsnění). Společnost koupila v roce 1997 významnou anglickou firmu Avon Tyres Ltd. Nadále rozšiřuje své akvizice po celém světě, především pak v Číně, kde vytváří přibližně 25 % celosvětového obratu firmy. Působí také v motosportu a podporuje několik stájí ve Formuli D Drift series a v Canadien Drift series. Firma má dnes přes 65 poboček na třech kontinentech. Dodává své pneumatiky pro Severní Ameriku a v posledních letech také pro Evropu a již zmíněnou Čínu.

 

Dnešní modely

Chloubou mezi letními pneumatikami je Cooper Zeon CS Sport určená pro velmi výkonné vozy. Mezi zástupce zimních pneumatik můžeme jmenovat pneumatiku Discover M + S Sport pro výkonné SUV. Další jmenovaná celoroční pneumatika Cooper Discoverer AT3 proklamuje své kvality sloganem „All Traction, All Terrain, All the Time“, tedy pneumatiky, které vynikají silnou trakcí za všech podmínek v každém terénu.

Výrobce pneumatik Cooper investoval obrovské prostředky také do vývoje osobních a dodávkových pneumatik. Výsledkem jsou nové řady pneu, které jsou ušité na míru evropským klimatickým podmínkám. Na pneumatikách jsou použity nejmodernější technologie a materiály (např. nanopolymery).

 

Modely pneumatik si můžete prohlédnout a zakoupit v naší sekci zde.