Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Z technických důvodů je nyní možnost nákupu pozastavena

Váš dodavatel pneumatik a disků info@adacpneu.cz

Typ vozidla:
Období:
Šířka pneu:
Profil pneu:
Průměr pneu:
Výrobce:
Index nosnosti:
Index rychlosti:
Zesílená:
Dojezdová:
Vymazat filtr

Kategorie produktů

Proč si vybrat nákup právě u nás?

ikona
Doba doručení
od 1 do 7 dnů
ikona
Možnost osobního odběru
ikona
Ověřený prodejce s referencemi zákazníků
ikona
Komfortní konfigurátor disků
ikona
Velký výběr pneumatik

Nexen pneumatiky

Nexen

 

 

 

 

Nexen Tire

Společnost Nexen Tire se řadí mezi nejvýznamnější jihokorejské výrobce pneumatik (k dalším patří Hankook nebo Kumbo) a patří mezi světové špičky ve výrobě tohoto segmentu. Své pneumatiky vyváží do celého světa, včetně Evropy. Nexen Tire využívá při výrobě pneumatik nejmodernějších technologií a výrobních postupů, což se odráží zejména na vysoké kvalitě těchto pneumatik.

 

Nexen Tire získal sedm trofejí v nejprestižnější soutěží Design Awards 

Vznik a vývoj společnosti Nexen 

Počátky značky Nexen Tire sahají až do roku 1942, kdy byla společnost založena pod názvem Heung-A Tire Company. Do počátků své existence negativně zasáhla Korejská válka a tak společnost představila svou první pneumatiku až v roce 1956. V letech 1987 – 1991 navázala úzkou spolupráci s francouzskou firmou Michelin. Dalším důležitým milníkem byl rok 2000 a počátek nového tisíciletí, který značce přinesl její současný název Nexen Tire. Název vznikl spojením slov Next (další) a Century (století), čímž společnost vyjádřila svou orientaci na budoucí úspěchy. V roce 2005 firma založila svou první pobočku v USA a tím si zajistila celosvětové rozšíření a rozvoj. Díky zvýšené poptávce vybudovala společnost v roce 2007 nový závod na výrobu pneumatik v čínském městě Čching-tao a o pět let později další (v pořadí třetí) v jihokorejském Changnyeongu. Tato továrna se řadí mezi světově největší a nejmodernější výrobní linky svého druhu! 

 

Nexen tire továrna v Changyeong

Výrobní závod Nexen Tire v České republice

Společnost se rozhodla rozšířit výrobu a postavit nový výrobní závod u Žatce v České republice na pozemku o rozloze 65 hektarů. V zóně „Triangle“ začaly v roce 2016 první terénní práce a vlastní stavba továrny odstartuje v roce 2017. Zahájení výroby společnost plánuje na rok 2018.


Pneumatiky nejvyšší kvality

Nexen Tire vyrábí pneumatiky pro osobní automobily, modely SUV i lehká užitková vozidla. Do výrobního portfolia patří i řada zimních pneumatik. Společnost spolupracuje s renomovanými automobilkami (Škoda, Volkswagen, Renault, Chevrolet, Chrysler, Dacia, GM, Fiat, Mitsubishi, Hyundai, Kia, Suzuki a Seat).

 

 Automobilky používající pneumatiky Nexen pro své nové vozy.

 

Nexen Tire dodává na trh pneumatiky nejvyšší kvality, které spotřebitelům zaručí vysokou bezpečnost, pohodlí a komfort. Více o jednotlivých modelech naleznete zde: Pneumatiky nexen