Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Z technických důvodů je nyní možnost nákupu pozastavena

Váš dodavatel pneumatik a disků info@adacpneu.cz

Typ vozidla:
Období:
Šířka pneu:
Profil pneu:
Průměr pneu:
Výrobce:
Index nosnosti:
Index rychlosti:
Zesílená:
Dojezdová:
Vymazat filtr

Kategorie produktů

Proč si vybrat nákup právě u nás?

ikona
Doba doručení
od 1 do 7 dnů
ikona
Možnost osobního odběru
ikona
Ověřený prodejce s referencemi zákazníků
ikona
Komfortní konfigurátor disků
ikona
Velký výběr pneumatik

Kumho pneumatiky

Kumho Tyre

Kumho

Kumho je mezinárodní výkonná společnost zabývající se výrobou pneumatik, která přináší spotřebitelům po celém světě kvalitní a inovativní technologie. S více než 50 lety zkušeností se tato jihokorejská společnost stala postupem času 9. největším výrobcem pneumatik na světě. Kvalitu pneumatik dokazuje zájem výrobců automobilů, jako je například Kia, Hyunday nebo Daewoo (Chevrolet).

 

Historie

Společnost vznikla v září roku 1960 pod názvem Samyang Tire. V té době byl domácí automobilový průmysl v rané fázi, stejně jako průmysl automobilových dílů a pneumatik. Firma vyrobila asi 20 pneumatik denně, v závislosti na manuální práci a také kvůli zastaralé technologii a nedostatku zařízení. Na konci 60. let Kumho tvrdě usilovala o splnění vládních cílů a tuto tvrdou zkoušku přestála. Společnost Kumho posléze započala výstavbu své továrny Songjung. S novou továrnou a po založení vztahů s UNI Royal USA rozvinula své technologie a vstoupila na světový trh.

 

Rychlý růst

Navzdory ropnému šoku v roce 1974 a obtížím při nákupu surovin se podařilo společnosti Kumho dosáhnout pozoruhodného růstu. V roce 1976 se Kumho stala lídrem v sektoru pneumatik.

 

Překonání politické nestability

Ztráty politické nestability a horečnaté demokratizace v 80. letech zhoršily podnikatelské prostředí, avšak Kumho tuto nestabilitu opět přestála a postupně se vyvinula do jedné z největších společností na výrobu pneumatik na světě.

 

Současnost

Dnes společnost provozuje 3 výrobní závody v Jižní Koreji s roční kapacitou 32 mil. pneu a další 3 výrobní závody v Číně s kapacitou přes 20 mil. ks. Důkazem, že pneumatiky dosahují vysoké kvality je také fakt, že Kumho vyrábí pneumatiky i pro letecký průmysl (pro stíhací stroje F16, jejichž použití schválilo vojenské letectvo USA a rovněž pro obří Boeingy 747). Kumho zaujímá silnou pozici i na evropském trhu. Nově otevřený šampionát formule F3 společnosti prodloužil smlouvu na výhradní dodávky závodních pneumatik. Pneumatiky Kumho dosahují vysoké technologické úrovně a společnost úspěšně dokončila vývoj pneumatik také pro F1.


Sortiment pneumatik

Společnost vyrábí pneumatiky pro osobní vozidla, dodávková vozidla, SUV a 4x4 i nákladní vozidla.


Pneumatiky pro osobní vozidla

Kumho má v nabídce širokou škálu rozměrů, provedení a dezénů pneumatik. Výrobce si dobře uvědomuje, že jednotlivé trhy mají svá specifika, především klimatická. Při vývoji dezénů rozlišuje nejen zimní a letní období, ale klade důraz i četnost srážek v daných oblastech, dopravní vzdálenosti, povrchy vozovek atd., proto je celkový výrobní program tak široký. Pro osobní pneumatiky ve středoevropských zemích vyprofilovala základní sortiment pro 10"-18" kola v těchto dezénech:

  • Solus KH17 pro vozidla střední třídy v rychlostních kategoriích T a H
  • Ecowing KH19 novinka redukující negativní vlivy na životní prostředí
  • Ecsta KH11 asymetrický dezén pro vozidla střední a vyšší třídy pro 15-17“ kola
  • Ecsta SPT KU31, Ecsta HM KH31 a Ecsta LE Sport KU39 pro vozidla vyšší třídy pro 15 až 22" kola v rychlostních kategoriích až 300 km/h
  • KW7400, IZEN KW17, IZEN KW23, IZEN KW27 a IZEN KW11 pro zimní použití na osobních vozech10"-18"