Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Z technických důvodů je nyní možnost nákupu pozastavena

Váš dodavatel pneumatik a disků info@adacpneu.cz

Typ vozidla:
Období:
Šířka pneu:
Profil pneu:
Průměr pneu:
Výrobce:
Index nosnosti:
Index rychlosti:
Zesílená:
Dojezdová:
Vymazat filtr

Kategorie produktů

Proč si vybrat nákup právě u nás?

ikona
Doba doručení
od 1 do 7 dnů
ikona
Možnost osobního odběru
ikona
Ověřený prodejce s referencemi zákazníků
ikona
Komfortní konfigurátor disků
ikona
Velký výběr pneumatik

Petlas pneumatiky

Petlas

 

 

Petlas

Společnost na výrobu pneumatik Petlas je jednou z nejvýznamnějších tureckých značek, která nabízí své pneumatiky snad pro všechny typy vozů: pro osobní automobily, dodávky, nákladní vozidla, pozemní, zemědělské, stavební i průmyslová vozidla.


Jedinečná historie zahrnující mj. turbulentní situaci týkající se Kypru

Společnost PETLAS vznikla dne 19. srpna 1976. Vzhledem k embargu uplatňovanému na Turecko po operaci na Kypru v roce 1974, se objevila nová mentalita "uspokojení potřeb obranného průmyslu s národními zdroji" a tak byla Petlas Tire Industry and Trade Company založena primárně jako státní podnik s cílem vyrábět pneumatiky pro stíhačky tureckého letectva.

 

Zahraniční partnerství

Vedle zásobování turecké armády byla továrna rovněž pověřena plněním potřeb rozvíjejícího se automobilového průmyslu. V roce 1976 firma Petlas debutovala na civilním trhu a nabídla své první pneumatiky pro automobily. Zpočátku to bylo v poměrně malém množství, to se však během několika měsíců změnilo. V roce 1977 získala společnost smlouvu na modernizaci výroby a zavádění nových technologií. V roce 1981 zahájila partnerství se společností Barum. Kromě technologické spolupráce využívala firma Petlas také distribuční síť společnosti Barum, která umožnila exportovat své pneumatiky po celé Evropě.

 

Privatizace během recese a následný vývoj

Koncem 80. let se společnost Petlas musela potýkat s hospodářskou recesí, která zasáhla celé Turecko, což vedlo ke stagnaci investic. Jedním z východisek pro Turecko byla privatizace průmyslových odvětví, tedy i firmy Petlas. Po nelehkých začátcích firma stále hledala vhodné investory a dokonce musela krátce zastavit veškerou výrobu. Až do roku 1997 pracovala pouze s kapacitou přibližně 30-40%. V roce 2005 prošla další transformací (získala ji skupina Abdulkadir Ozcan). V rámci tohoto nového strukturování dostala společnost Petlas potřebnou injekci téměř 50 milionů dolarů.

 

Modernizace a rozšíření

V příštích 2 letech byl produktový sortiment společnosti Petlas kompletně přepracován se zaměřením na pneumatiky pro osobní automobily a lehké nákladní automobily. Do konce roku 2009 továrna vzrostla z 900 zaměstnanců na téměř 1500. Závod, který byl také kompletně modernizován a rozšířen, se vrátil do plné kapacity. Kromě výroby pneumatik firma uvedla vlastní řadu automobilových ráfků a baterií. Petlas si také zachovala výrobu pneumatik pro letadla a nadále zůstává jediným výrobcem pro tento segment na tureckém trhu.

 

Své pneumatiky vyváží po celé Evropě a dokonce i na Střední východ, který je v současnosti jejím největším trhem. Petlas má více než 2000 distribučních míst po celém Blízkém východě a stává se jedním z předních hráčů nejen tohoto regionu. Svým zákazníkům tak přináší opravdovou, na letadlech prověřenou, kvalitu!