Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Z technických důvodů je nyní možnost nákupu pozastavena

Váš dodavatel pneumatik a disků info@adacpneu.cz

Typ vozidla:
Období:
Šířka pneu:
Profil pneu:
Průměr pneu:
Výrobce:
Index nosnosti:
Index rychlosti:
Zesílená:
Dojezdová:
Vymazat filtr

Kategorie produktů

Proč si vybrat nákup právě u nás?

ikona
Doba doručení
od 1 do 7 dnů
ikona
Možnost osobního odběru
ikona
Ověřený prodejce s referencemi zákazníků
ikona
Komfortní konfigurátor disků
ikona
Velký výběr pneumatik

Dunlop pneumatiky

dunlop

Dunlop

Pneumatiky Dunlop mají vynikající pověst mezi nadšenci automobilů i motocyklů. Díky nejnovějším inovativním technologiím nabízí skvělý výkon a vysokou životnost. Technologie Dunlop Touch Technology klade vysoký důraz především na bezpečnost. Řidičům umožňuje získat větší kontrolu nad jízdou a celkově zažít lepší pocit z jízdy. Firma Dunlop jako první objevila a popsala „aquaplaning“ (ztráta přilnavosti pneumatiky k povrchu vozovky vlivem vody na ní) a uvedla na trh pneumatiku s dezénem SP 68, jenž se vyznačoval lepší odolností vůči tomuto jevu. Dunlop je také známa v oblasti vývoje pneumatik a vlastní řadu průlomových patentů (např. pneumatiku s technologii DSST (dojezdová pneumatika).


Historie společnosti

Příběh této značky začíná na třech kolech. V roce 1888 zakladatel firmy Dunlop, John Boyd Dunlop, pozoroval svého malého syna, jak jezdí na tříkolce na pevných a tuhých gumových pneumatikách po kamenité zemi. Všiml si, že jeho malý syn sice jezdí rychle, avšak rozhodně to nebylo pohodlné ani příjemné. Ve snaze umožnit synovi plynulejší a lehčí jízdu a řízení, vzal Dunlop tříkolku, obalil kola tenkými gumovými plátky, slepil je dohromady a nafoukl je pumpičkou. Tímto způsobem vynalezl první nafukovací systém v historii a položil základy pro první nafukovací pneumatiku. Dunlop si svůj nápad okamžitě patentoval a začal s vývojem nových pneumatik v komerčním podniku, který nazval Dunlop Pneumatic Tire Co. Ltd. V roce 1890 firma otevřela svou první továrnu na pneumatiky v irském Dublinu, a o tři roky později další továrnu v německém Hanau. Po roce 1898 byla rozšířena výroba do dalších továren v Anglii a postupem času společnost expandovala do celého světa. Před začátkem 2. světové války, řídil Dunlop širokou oblast aktivit - nejen pneumatiky, kde měl jednoznačně prvenství na trhu, ale vyráběl také brzdy, kola, golfové a tenisové míčky, podlahoviny a další průmyslové gumárenské výrobky. Prvenství na trhu s gumárenskými výrobky trvalo až do konce 60. let 20. století. V roce 1985 odkoupila firmu Dunlop společnost BTR a společnost Sumitomo od ní získala práva vyrábět a prodávat silniční pneumatiky značky Dunlop. Roku 1999 společnosti Sumitomo a Goodyear založily globální alianci, čímž se staly největšími výrobci pneumatik na světě. Dnes je společnost Dunlop v Evropě součástí tzv. joint venture, zahrnující šest společností a je začleněna do Goodyear Dunlop Tires B.V.

 

Dunlop a motosport

Dunlop se také angažuje ve světě sportu a to prakticky od svých počátku. První slávu této společnosti zajistil cyklistický závodník Willie Hume, který dokázal vyhrát čtyři závody na svém kole, jež byly vybaveny pneumatikami Dunlop. V současnosti se společnost ve velké míře angažuje např. v DTM (Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft), Le Mans, mistrovství světa moto GP atd.


Standardní výbava automobilů a motocyklů mnoha značek

Mnoho z nejprestižnějších výrobců automobilů je standardně vybaveno pneumatikami Dunlop, včetně Alfa Romeo, Audi, AMG, Aston Martin, BMW, Honda, Jaguar, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel / Vauxhall, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Seat, Škoda, Toyota a Volkswagen. Dunlop dodává motocyklové pneumatiky jako originální vybavení předním výrobcům motocyklů včetně Aprilia, Benelli, BMW, Buell, Derbi, Ducati, Harley Davidson, Honda, HRD, Husaberg, Husqvarna, Kawasaki, KTM, MV Agusta, Peugeot, Vertemati, Yamaha.

 

Dunlop nabízí řadu více než 130 různých komerčních pneumatik vhodných pro těžké nákladní automobily a autobusy. Také mnoho špičkových výrobců užitkových vozidel je standardně vybaveno pneumatikami Dunlop, např. značka Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler a Iveco. Více o jednotlivých pneumatikách naleznete zde.