Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Z technických důvodů je nyní možnost nákupu pozastavena

Váš dodavatel pneumatik a disků info@adacpneu.cz

Typ vozidla:
Období:
Šířka pneu:
Profil pneu:
Průměr pneu:
Výrobce:
Index nosnosti:
Index rychlosti:
Zesílená:
Dojezdová:
Vymazat filtr

Kategorie produktů

Proč si vybrat nákup právě u nás?

ikona
Doba doručení
od 1 do 7 dnů
ikona
Možnost osobního odběru
ikona
Ověřený prodejce s referencemi zákazníků
ikona
Komfortní konfigurátor disků
ikona
Velký výběr pneumatik

Bridgestone pneumatiky

bridgestone

Bridgestone

Bridgestone Corporation je mezinárodní výrobce pneumatik, založený v roce 1931 ve městě Kurume, Fukuoka v Japonsku panem Shojiro Ishibashim. Jméno Bridgestone pochází z překladu a transpozice jména tohoto zakladatele a znamená "kamenný most" (Ishi = kámen, Bashi = most). Od roku 2015 je společnost největším výrobcem pneumatik na světě, provozující přes 141 výrobních zařízení ve 24 zemích světa.

 

Historie společnosti

První pneumatika Bridgestone byla vyrobena 9. dubna roku 1930. O rok později, 1. března 1931, zakladatel Shojiro Ishibashi založil pro toto nové odvětví ve městě Kurume v prefektuře Fukuoka firmu Bridgestone Tyre Co. Ltd. Společnost se zaměřila na výrobu pneumatik založených převážně na japonské technologii. V prvních letech musela překonat mnoho obtíží právě v oblasti technologií, ale i výroby a prodeje. Nakonec však dosáhla neuvěřitelných zlepšení ve výrobních a kvalitativních postupech, které vedly k rychle se rozvíjejícímu podnikání na domácích i zámořských trzích. Během druhé světové války platily v celém Japonsku válečné předpisy. Pneumatiky Bridgestone také spadaly pod jurisdikci těchto předpisů. To vedlo k tomu, že téměř veškerý výkon společnosti byl použit k uspokojení vojenské poptávky. Společnost Bridgestone válku přestála, ale byla téměř zničena. Po válce začala vyrábět motocykly, ale hlavním příjmem se stala dodávka pneumatik pro konkurenční výrobce motocyklů.

 

Technologie a inovace

V roce 1951 byla Bridgestone první japonskou společností, která začala prodávat pneumatiky vyrobené z umělých vláken. V té době byl také zahájen pětiletý projekt modernizace výrobních zařízení. V roce 1953 překonal prodej deset miliard yenů, čímž se Bridgestone umístila na vrchol v průmyslu pneumatik v Japonsku. V roce 1959 byl zahájen prodej nylonových pneumatik a výstavba nové tokijské továrny, která měla za cíl vyrovnat se s rychle rozvíjejícím motorizačním trhem. V roce 1965 byla v Singapuru otevřena první zámořská továrna společnosti Bridgestone a v roce 1969 byla zahájena výroba v Thajsku. V šedesátých letech firma založila pobočky i ve Spojených státech. V roce 1978 uvedla na trh Super Filler Radial a v roce 1979 představila vysoce výkonnou radiální pneumatiku POTENZA. Firma již v té době vyráběla v Indonésii, Íránu, či Tchaj-wanu.

 

Globální umístění

V roce 1981 oslavila společnost své 50 výročí. V té době vznikly další závody v Thajsku, Indii, Polsku, Číně, či Spojených státech. V roce 1988 Bridgestone zakoupila firmu Firestone Rubber Company z Akronu, Ohio a rozšířila svou výrobu do dalších zemí. Od 1. dubna 2011 má firma 47 závodů na výrobu pneumatik, 29 závodů souvisejících s pneumatikami, 19 závodů na výrobu surovin, 89 diverzifikovaných výrobních závodů a 4 technické centra.

 

Bridgestone v Evropě

Společnost Bridgestone EU má sídlo v Bruselu v Belgii a byla založena v roce 1972. V regionu se nachází 7 výrobních závodů a poblíž Říma v Itálii má, s plochou 32 hektarů, centrum výzkumu a vývoje. Společnost prodává více než 25 milionů pneumatik ročně prostřednictvím 17 poboček a 2 distributorů a napřímo zaměstnává přes 12000 lidí.

 

Bridgestone a Formule

Společnost Bridgestone začala investovat do motoristického sportu v 80. letech tím, že vyvíjela závodní pneumatiky pro Formule 2, Formule 3, Formule Ford, Formule Opel Lotus apod. Od roku 1997 dodává Bridgestone pneumatiky pro závody Formule 1.

 

Další produkty společnosti

Bridgestone již od 30 let minulého století vyráběla, mimo pneumatiky, další různorodé výrobky zahrnující automobilové komponenty, průmyslové výrobky, výrobky z polyuretanové pěny, stavební materiály, díly a materiály pro elektronická zařízení, jízdní kola a sportovní zboží. Diverzifikovaná výroba vytváří zhruba jednu čtvrtinu zisků z celkového prodeje společnosti Bridgestone.

 

Pneumatiky Bridgestone

Společnost Bridgestone vyrábí premiové pneumatiky pro osobní, nákladní, zemědělské či průmyslové automobily. Obrovský úspěch slaví také v odvětví pneumatik pro motocykly. Více o sortimentu pneumatik Bridgestone.

 

Nejoblíbenější dezény:

Bridgestone BLIZZAK LM001
Bridgestone BLIZZAK LM-80 EVO
Bridgestone BLIZZAK W810
Bridgestone POTENZA RE070
Bridgestone ECOPIA EP150
Bridgestone B250
Bridgestone TURANZA T001
Bridgestone TURANZA ER300
Bridgestone DURAVIS R630
Bridgestone DUELER H/P SPORT