Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Z technických důvodů je nyní možnost nákupu pozastavena

Váš dodavatel pneumatik a disků info@adacpneu.cz

Typ vozidla:
Období:
Šířka pneu:
Profil pneu:
Průměr pneu:
Výrobce:
Index nosnosti:
Index rychlosti:
Zesílená:
Dojezdová:
Vymazat filtr

Kategorie produktů

Proč si vybrat nákup právě u nás?

ikona
Doba doručení
od 1 do 7 dnů
ikona
Možnost osobního odběru
ikona
Ověřený prodejce s referencemi zákazníků
ikona
Komfortní konfigurátor disků
ikona
Velký výběr pneumatik

Debica pneumatiky

debica

Debica

Společnost na výrobu pneumatik Debica vznikla v roce 1937 v době, kdy v Polsku začala výstavba mnoha dalších továren v rámci rozhodnutí polské vlády vybudovat v zemi centrální průmyslové regiony. Debica prošla postupem let celou řadou změn a inovací mj. také ve výrobních technologiích. Dnes jsou pneumatiky Debica mezi zákazníky velmi oblíbené, protože nabízí vynikající kvalitu za rozumnou cenu.

 

Debica a její historie

Podnik na výrobu pneumatik Debica byl jedním z nejdůležitějších v meziválečné historii a později se stal největším výrobcem pneumatik v zemi. Továrna v podkarpatské oblasti vyráběla pneumatiky a syntetickou pryž. Veškeré technologické plány vytvořil Američan E. Hoover s pomocí Edwarda Wróblewského, manažera pro stavební divizi Stomil, v polském městě Poznaň. Další technické návrhy vypracovali odborníci z amerického General Tire and Rubber Company ve spolupráci s třemi polskými investory: Kazimierzem Obrębskim, Henrykem Saganem a Wiktorem Piotrowskim. Výrobní hala o rozloze 59,500 m3 byla vybavena nejmodernějším strojním zařízením doby, získaným od společnosti Francis Shaw Company Ltd. v Manchesteru v Anglii za celkové náklady 300 000 polských zlotých. První pneumatika byla vyrobena 20. Března 1939. Celá továrna měla 260 manuálních pracovníků a 16 inženýrů, což umožnilo denní výrobu zhruba 350 pneumatik v různých velikostech. Další vývoj podniku byl přerušen vypuknutím druhé světové války. V roce 1940 prodaly okupující orgány tento podnik společnosti Continental Gummiwerke AG v Hannoveru. Debica poté začala fungovat pod německým názvem Posener Gummiwerke. Po válce musela Debica nakoupit zpět mnoho strojního zařízení z Německa a obnovit svou technologii a výrobu z předválečného stavu. Továrna se postupně rozšiřovala a v šedesátých letech minulého století vyráběla mj. brzdy a pneumatiky pro jízdní kola. V roce 1986 začala výroba zemědělských a těžkých nákladních pneumatik.

 

Debica Goodyear Alliance

Další kapitolou společnosti byla restrukturalizace, přizpůsobení nové ekonomice a nakonec privatizace. Její akcie byly uvedeny na Varšavské burze 24. listopadu 1994. O něco později byly strategické akcie prodány společnosti American Goodyear Tire & Rubber Company, která vlastní od dubna 2008 podíl ve 65,99%. Tento hlavní akcionář přinesl nové investiční strategie, finanční a prodejní politiku. Debica tak uvedla na trh nové pneumatiky určené pro různá nákladní vozidla. V roce 1997 se zde přesunula výroba zemědělských pneumatik (dříve sídlících v závodech Fulda, v Německu a Amiens ve Francii). Dnes je Debica jediným výrobcem zemědělských pneumatik v rámci skupiny Goodyear. O další tři roky později, v roce 2000, otevřela ve městě Tarnów logistické centrum o rozloze 46.000m² s 46 moderními překládacími doky pro nákladní vozidla.

 

Současné investice do výroby pneumatik

V posledních letech společnost Debica dále investuje do výroby vysoce výkonných pneumatik. V dubnu 2007 vedení společnosti oznámilo vývoj pneumatik pro těžké nákladní automobily s náklady ve výši 8,5 milionů dolarů. Debica je v současné době největším závodem koncernu Goodyear v Evropě a třetí největší na světě. Od roku 2011 je také největším světovým dodavatelem pneumatik pro Goodyear. Výrobní linky polské společnosti se používají k výrobě pneumatik pod různými značkami skupiny Goodyear, jako jsou Dunlop, Fulda a Sava. Debica vyrábí každoročně 15 milionů pneumatik, které se prodávají po celé Evropě (včetně Velké Británie), v Turecku a dokonce i do Spojených arabských emirátů.