Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Z technických důvodů je nyní možnost nákupu pozastavena

Váš dodavatel pneumatik a disků info@adacpneu.cz

Typ vozidla:
Období:
Šířka pneu:
Profil pneu:
Průměr pneu:
Výrobce:
Index nosnosti:
Index rychlosti:
Zesílená:
Dojezdová:
Vymazat filtr

Kategorie produktů

Proč si vybrat nákup právě u nás?

ikona
Doba doručení
od 1 do 7 dnů
ikona
Možnost osobního odběru
ikona
Ověřený prodejce s referencemi zákazníků
ikona
Komfortní konfigurátor disků
ikona
Velký výběr pneumatik

BFGoodrich pneumatiky

bfgoodrich

Pneumatiky B.F. Goodrich

Desetiletí úspěchu v motoristickém odvětví pomohla této americké značce vyvinout pneumatiky, které splňují náročné požadavky na jízdu na silnici i v terénu. Společnost vyrábí letní i zimní pneumatiky pro všechny typy vozů, především se však zaměřuje na kategorii aut 4x4, kde nabízí opravdu široký sortiment.

 

Historie značky

Společnost B.F. Goodrich byla založena v Severní Americe v roce 1870 Dr. Benjaminem Franklinem Goodrichem. Firma nejprve vyráběla pogumované pásy, pogumované hadice a pneumatiky pro jízdní kola. S rostoucím vývojem společnosti započala v roce 1896 také výroba pneumatik. První pneumatiky se z dílny tohoto výrobce dostaly na americký trh v roce 1903. B.F. Goodrich nebyl na přelomu 20. století jediný výrobce pneumatik ve Spojených státech. Mezi jeho konkurenty patřily společnosti Goodyear, Firestone, General a Uniroyal. Díky rozsáhlému výzkumu a vědeckým metodám, jako je hodnocení opotřebení pneumatik a testování dlouhověkosti, se však společnost B.F. Goodrich udržela na špici tohoto odvětví. V roce 1965 vyvinula první radiální pneumatiky ve Spojených státech. Tato inovace způsobila, že se pneumatiky staly mnohem bezpečnější, jelikož získaly delší životnost a umožnily lepší absorpci nárazů na silnicích. V roce 1967 firma patentovala a uvedla na trh první pneumatiku, která byla schopná jízdy i vypuštěná, tzv. "run-flat“. S postupem času se firma stala součástí průmyslového konglomerátu Goodrich Corporation a od roku 1990 je součástí koncernu Michelin.

 

Pneumatiky značky B.F. Goodrich se proslavily mimo jiné na:

- prvním autě, které v roce 1903 projelo napříč Spojenými státy,
- v roce 1927 na letounu Charlese Lindbergha, "Spirit of St. Louis", který provedl první úspěšný nepřetržitý let přes Atlantik,
- v roce 1977 na raketoplánu Columbia během výstavby.
- B.F. Goodrich se na Baja California Competition úspěšně zúčastnil 28 soutěží, kde získal všechna prvenství a třináctkrát se stal dokonce vítězem rallye Paříž-Dakar. Pro sezóny 2006 a 2007 byl také dodavatelem pneumatik na mistrovství světa rallye.

Díky neustálému vývoji a technologickým pokrokům se stala firma za dobu své dlouhé existence jedním z největších výrobců pneumatik na světě.

 

Stvořeny pro SUV a offroady

Pneumatiky B.F. Goodrich si velmi oblíbili majitelé SUV a offroadů. Někteří výrobci automobilů proto montují na své vozy pneumatiky B.F. Goodrich v rámci základní tovární výbavy. Firma však vyrábí i pneumatiky pro osobní auta. Pokud chcete nekompromisní kvalitu a očekáváte od pneumatik vyšší výkon, pak jsou pneumatiky značky B.F. Goodrich určeny právě Vám. Na rozsáhlý sortiment této značky se můžete podívat na našich webových stránkách Adacpneu.cz.