Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Z technických důvodů je nyní možnost nákupu pozastavena

Váš dodavatel pneumatik a disků info@adacpneu.cz

Typ vozidla:
Období:
Šířka pneu:
Profil pneu:
Průměr pneu:
Výrobce:
Index nosnosti:
Index rychlosti:
Zesílená:
Dojezdová:
Vymazat filtr

Kategorie produktů

Proč si vybrat nákup právě u nás?

ikona
Doba doručení
od 1 do 7 dnů
ikona
Možnost osobního odběru
ikona
Ověřený prodejce s referencemi zákazníků
ikona
Komfortní konfigurátor disků
ikona
Velký výběr pneumatik

Matador pneumatiky

Matador

 

 

Historie výrobce pneumatik Matador sahá až do roku 1905, kdy se firma zaregistrovala jako Společnost Matador-gumové a balatové závody. V březnu roku 1906 začal Matador s výrobou gumových hadic a řemenů v Bratislavě-Petržalce. První pokusná výroba pneumatik začala v roce 1925. Až do roku 1931 byla společnost jediným výrobcem pneumatik v ČSR, protože Barum ve své tehdejší podobě začal vyrábět pneumatiky až o 6 let později. Tzv. Matadorky se obouvaly na všechny vozy naší automobilové historie, např. AERO, ŠKODA nebo TATRA. Po 2. světové válce v roce 1945 došlo k zestátnění podniku. Národním podnikem byl Matador vyhlášek o rok později.

Od roku 1946 rostl import náhradních pneumatik, které nebylo možné pokrýt ze zdrojů domácích výrobců. Důvodem byl především rychlý rozvoj automobilismu. Společnost se proto rozhodla vybudovat novou továrnu v Púchově. Únorové události v roce 1948 bohužel zasáhly i Matador. Společnosti byla zastavena dodávka nasmlouvaného technologického zařízení z USA. Nakonec získala potřebné vybavení z pohraničí. I přes tyto počáteční komplikace se Matadoru podařilo zahájit zkušební výrobu již v roce 1950. Pneumatiky nesly název Gumárny Púchov. V roce 1955 se stal Matador výrobcem gumových dopravních pásů a v roce 1962 monopolním výrobcem autoduší. V roce 1968 začala firma vyrábět nákladní radiální pneumatiku STEEL. O tři roky později rozběhla také výrobu osobních radiálních pneumatik. V roce 1976 byl výrobní program firmy rozšířený o nákladní radiální pláště ALL STEEL. V roce 1979 začala výroba ocelolanových dopravních pásů. V souvislosti s rozšiřováním výroby firma neustále investovala do vědecko-technické základny. V roce 1987 byl v Púchově založen Výzkumný ústav gumárenský.

 

Po pádu komunistického režimu se Matador přeměnil na akciovou společnost. V roce 1993 začal opět vyrábět pneumatiky, stejně jako před 40 lety, pod názvem Matador. V divokých 90. letech společnost výrazně prosperovala a rozhodla se proto vybudovat továrnu Matador-Omskšina v Rusku specializující se na výrobu pneumatik. V roce 1998 byl založen nový podnik Continental Matador Rubber Puchov. Jak již název napovídá, podnik vznikl sloučením se společností Continental a specializoval se na výrobu nákladních pneumatik. Matador prorazil i na Africký trh. V roce 2004 otevřel v Etiopii továrnu na výrobu diagonálních pneumatik a radiálních nákladních plášťů pro africký trh. V roce 2007 získal majoritní podíl 51% německý Continental. Společnosti Matador to otevřelo nové možnosti a spolu s podporou Continentalu se začala specializovat také na východní trh. O rok později Continental získal 66% podíl v Matadoru a v roce 2009 se stal vlastníkem 100% akcií Matadoru. V tomto roce zároveň Continental otevřel v Púchově obrovské logistické centrum pro střední a východní Evropu a také postavil novou výrobní halu na výrobu osobních a dodávkových pneumatik. V roce 2011 Continental zahájil výstavbu další tovární haly pro potřeby rozšíření výrobní kapacity. Matador vždy vyráběl a vyrábí vysoce kvalitní pneumatiky pro všechny typy aut. Po vstupu společnosti Continental se kvalita pneumatik zvýšila ještě více a nadále roste.