Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Z technických důvodů je nyní možnost nákupu pozastavena

Váš dodavatel pneumatik a disků info@adacpneu.cz

Typ vozidla:
Období:
Šířka pneu:
Profil pneu:
Průměr pneu:
Výrobce:
Index nosnosti:
Index rychlosti:
Zesílená:
Dojezdová:
Vymazat filtr

Kategorie produktů

Proč si vybrat nákup právě u nás?

ikona
Doba doručení
od 1 do 7 dnů
ikona
Možnost osobního odběru
ikona
Ověřený prodejce s referencemi zákazníků
ikona
Komfortní konfigurátor disků
ikona
Velký výběr pneumatik

Firestone pneumatiky

Firestone

 

 

 

Americká gumárenská společnost Firestone Tire And Rubber Company byla založena na počátku 20. století, v americkém městě Akron ve státě Ohio. Zakladatelem společnosti byl Harvey Samuel Firestone. Tento snílek, který věřil v budoucnost automobilového průmyslu, začal s dvanácti zaměstnanci, kteří v první fázi vyráběli pneumatiky pro manipulační vozíky a nákladní povozy. S rostoucím zájmem o automobilismus zahájil pan Firestone také výrobu automobilových pneumatik. Na Americkém trhu to bylo velmi složité a tak využil své známosti s Henry Fordem. V roce 1906 byl již legendární automobil Model T osazen pneumatikami Firestone. V roce 1926 otevřela společnost své vlastní kaučukovníkové pole ve státě Libérie v Africe. Tímto krokem se započalo období rozvoje a vývoje pneumatik, kdy se společnost Firestone stala silným hráčem na americkém kontinentu v oblasti prodeje pneumatik.

 

Vývoj produktů a společnosti

Ve válečném období, které se nevyhnulo ani společnosti Firestone, začala výroba vojenského pomocného materiálu pro armádu. V roce 1951 Firestone uzavřela kontrakt s vládou a podílela se na vývoji nukleární rakety v důsledky hrozeb, které vyvolávala studená válka. Firestone však především nadále vyráběl pneumatiky pro osobní a nákladní automobily a začal vyrábět i zemědělské pneumatiky. Čím dál více byl viděn také v motosportu. Firestone byl od roku 1950 do roku 1974 dodavatelem pneumatik pro závody Formule 1 a byl také výhradním dodavatel pneumatik pro legendární závody v Indianopolisu. Důležitým obdobím pro firmu byl konec osmdesátých let minulého století. Společnost se spojila s japonským výrobcem pneu Bridgestone Tire Company. Lépe tak mohla přijímat výzvy celosvětového trhu s pneumatikami. Jednalo se o největší japonskou investici, která se kdy v USA do té doby realizovala. Spojení Firestone a Bridgestone přineslo na trh zcela nové modely pneumatik a změnila se také prezentace firmy.

 

Dnešní modely

Pneumatiky Firestone dnes patří v Evropě mezi jedny z nejoblíbenějších a díky Bridgestonu jsou na vysoké úrovni. Firestone vyrábí pneumatiky pro osobní, dodávkové, nákladní a zemědělské pneumatiky. Při vývoji nových pneu se klade důraz na vlastnosti, které požaduje hlavní cílová skupina uživatelů cestovních pneu. Pneumatiky dávají řidičům pocit jistoty a bezpečí za každého počasí. Na mokru nabízejí optimální brzdný výkon a vynikající vyváženost mezi přední a zadní částí vozidla. Řidiči rodinných vozů této značce důvěřují pro její spolehlivost a velmi příznivý poměr cena/výkon. Pneumatiky Firestone dnes patří k symbolům Ameriky.